Artspeak PR_social icon.png

Journal

ARTSPEAK JOURNAL – Chceme toho o váš říct víc? Zajímá vás s kým pracujeme a proč nás to baví? Dozvíte se praktické informace ze světa PR a Marketingu.

BUSINESS V „PÁNSKÉM STŘIHU“

Šimon Brabec, Antonín Soukup, Tomáš Rohal a Pavel Urban

Pakliže vám některá z těchto mužských jmen ještě nejsou známá, věřte, že jde o „šedé eminence“ významných projektů na současné české módní scéně. A nám je ctí mít možnost vás s nimi coby našimi klienty seznámit.

ŠIMON BRABEC

Braasi Industry

©Petr Hricko

©Petr Hricko

„Baví mě být pan továrník…“ Tak o přitažlivosti bezprostředního kontaktu s výrobou a nedělání businessu jen od stolu promluvil pro časopis Respekt Šimon Brabec. První z batohů, které později odstartovaly prosperující firmu o více než 10 zaměstnancích, tehdy sice ještě neušil ve vlastní továrně v Holešovicích, zato byl vytvořen z lásky a pro Elišku, jeho partnerku a rovněž architektku Elišku Slámovou, s níž společně založil rodinu a vlastní značku Braasi Industry. Cesta Braasi od prvních prototypů rolltop batohů v roce 2013 nyní ústí v distribuci tisíce kusů s exportem více než poloviny výroby do zahraničí, mimo EU například do USA, Kanady, Japonska či Mexika. Novinkou z jejich továrny, na jejímž sestrojení se Šimon vlastnoručně podílí, je Braasi Bike, městské kolo i hravý stroj na projížďky lesními stezkami.

ANTONÍN SOUKUP

LAFORMELA

©Jan Grombiřík

©Jan Grombiřík

Jeho doménou jsou návrhy a vizuální prezentace, a když jde o tvář značky LAFORMELA, je Antonín Soukup perfekcionista; ať už své nové kolekce pravidelně představuje zahraničním nákupčím v showroomech během fashion weeku v Paříži či Miláně, nebo lokálnímu publiku na MBPFW. Familiárně u přátel „Formeláci“, tedy Antonín s jeho přítelkyní Miroslavou Kohutiarovou, mají za sebou 10 let společného podnikání a tvůrčí kolaborace s firmami, jako jsou Warner Bros., Footshop, NAUT nebo BELDA. Kromě showroomu v centru Prahy si své zákazníky jejich oděvy i doplňky našly například v Číně a na příští rok poputují do prodeje v Rusku. O tom, jak LAFORMELA dospívá a že „věci mohou být viditelné, přestože nejsou výrazné“, si letos na jaře s Antonínem pohovořil československý Vogue.

TOMÁŠ ROHAL

Bohempia

©Mojmír Bureš

©Mojmír Bureš

„Která jiná rostlina vás pobaví, vyléčí, oblékne, nasytí, udělá krásnější?“ Otázka zakladatele českého start-upu Bohempia Tomáše Rohala, které předchází jeho jasná odpověď – konopí seté. Že je i potenciálním pomocníkem v záchraně naší civilizace, se můžete dozvědět v Tomášově vystoupení v pořadu DVTV Apel. Dnes z něj pod značkou Bohempia vyrábí především tenisky, a to i v barefoot variantě, s níž značka překonala rekord crowdfundingového portálu Hithit.cz. Cílová částka převýšená o 800 % na necelé 4 mil. korun otevřela Bohempii dveře do světa. Aktuálně prodává například v Belgii, Finsku, Francii, Holandsku, Itálii, Německu či Španělsku. Kromě bot se pustila do produkce konopných triček, kšiltovek, opasků, ponožek, kuchyňských utěrek či ručníků. Na Tomášově profesní cestě bylo důležitým průvodcem i jeho vysokoškolské vzdělání v oboru Konstrukce textilních strojů. Více o ní, od úsměvné anekdoty o pěstování technického konopí na záhonku rodičů v 90. letech po příběh businessmana a vyhledávaného odborníka v rámci problematik konopného průmyslu, si můžete přečíst na CZECHCRUNCH.

PAVEL URBAN

 NILA 

© Visual Narrative

© Visual Narrative

Na „plný úvazek“ se role organizačního architekta a mimo jiné i týmového leadera NILA ujal její spolumajitel Pavel Urban teprve před půlrokem. Po ukončení advokátní praxe totiž 10 let zároveň pracoval i jako ekonomický konzultant. Z ekonomického vzdělání a profese nabyté analytické schopnosti mu celou dobu v NILA pomáhají, jak sám říká, ve „vybudování perfektně fungujícího stroje, ve kterém každý ví, co dělá, proč to dělá, a navíc to dělá rád“. Z nápadu, k němuž druhou polovinu NILA, maminku Medy a Barnabáše, Evu Urbanovou, inspirovalo cestování a setkávání se s katastrofálními dopady módního průmyslu na životní prostředí, se postupně zrodila prosperující firma. Do její rodiny patří již pět pražských prodejen s nabídkou více než 150 značek z celého světa. Staly se mekkou těch, kdo při výběru oblečení, kosmetiky a doplňků důsledně dbají na etiku jejich produkce i šetrnost vůči přírodě. V dostání hodnotám NILA jdou Pavel i Eva ještě dál také svou osvětovou aktivitou. Společně například provází pravidelnými debatami NILAnights s přizvanými osobnostmi, které svou činností přispívají a inspirují ke smysluplnému a uvědomělému životnímu stylu.

Olga Bures Vrbikova